Po rozmnožovaní videa na Novom Zélande Reddit zakázal dva kanály zobrazujúce ľudskú smrť

Reddit / Via Reddit

Reddit zakázal subreddit /r /watchpeopledie v piatok ráno po tom, čo používatelia zdieľali odkazy na videá s masakrom v Christchurchskej mešite.

Reddit zakázal dve kontroverzné, ale obľúbené skupiny, v ktorých sa pravidelne objavovalo zranenie a smrť ľudí po rozsiahlom zdieľaní videí Novozélandský teroristický incident v piatok.

Sociálna sieť sa rozhodla eliminovať subreddity /r /watchpeopledie a /r /gore necelých 24 hodín po tom, čo strelec zabil najmenej 49 ľudí v dvoch mešitách v meste Christchurch a streamoval udalosť naživo na Facebooku. Používatelia internetu mohli zachytiť video skôr, ako ho Facebook odstránil, a nahrať klipy z tohto incidentu na platformy vrátane Twitteru a YouTube. Ľudia potom zdieľali odkazy na tieto videá v dnes už zakázaných skupinách Reddit, ktoré kritici a niektorí používatelia Redditu roky spochybňovali.„Na našich stránkach sme veľmi jasní podmienky služby hovorca spoločnosti vo vyhlásení uviedol, že zverejňovanie obsahu, ktorý podnecuje alebo oslavuje násilie, bude mať za následok zakázanie prístupu používateľov a komunít na server Reddit. Subreddity, ktoré nedodržiavajú tieto pravidlá pre všetky stránky, budú zakázané. “

Rozhodnutie spoločnosti Reddit odstrániť /r /gore a sedemročné /r /watchpeopledie subreddits ilustruje napätie, ktorému sociálne siete čelia pri monitorovaní obsahu, ktorý v reálnom čase porušuje ich pravidlá. Od incidentu sa Facebook, YouTube, Reddit a Twitter snažili zabrániť šíreniu videa z masakru a hrali digitálne hry, keď používatelia odovzdávali obsah, ktorý sa naďalej vyhýbal detekcii algoritmov a moderátorov obsahu.

Vo štvrtok večer hovorca Redditu pre BuzzFeed News povedal, že /r /watchpeopledie, kde odkazy viedli k videám o popravách ľudí alebo ich zrazení autami, bolo na stránke povolené, pretože poskytovalo službu členom - z ktorých niektorí podľa spoločnosti zdravotnícki pracovníci alebo záchranári - dozvedieť sa o smrti alebo sa s ňou vyrovnať. V piatok ráno sa však Reddit presťahoval do konca /r /watchpeopledie, ktorý mal viac ako 300 000 predplatiteľov, a /r /gore, v dôsledku toho, že členovia neustále odkazovali na videá z incidentu na Novom Zélande, zatiaľ čo moderátori nekonali alebo dokonca povzbudzovali ich zverejnenie.

Video zostáva, kým ho niekto necenzuruje, napísal vo štvrtok večer jeden moderátor na /r /watchpeopledie. Toto video je vymazané z hlavných platforiem sociálnych médií, ale dúfajme, že vám Reddit umožní, aby ste sa sami rozhodli, či chcete alebo nechcete vidieť nefiltrovanú realitu.

Web už dlho ponúka miesta na zdieľanie grafických snímok, od Rotten.com, dnes už neexistujúceho webu, kde by používatelia mohli zasielať šokujúce fotografie mŕtvych tiel, na mainstreamové platformy, ako je Twitter, čo umožňovalo šírenie videí o sťatí teroristov s odôvodnením, že boli novinky. Medzi obľúbenými internetovými stránkami Reddit zašiel ďalej než väčšina ostatných. Umožňuje komunitám, ktoré zdieľajú a komentujú témy od pornografie, incelov a smrti. Reddit niekedy odstránil kontroverzné skupiny, vrátane tých, ktoré podnecovali hanobenie tukov a druhej, ktoré propagovali sprisahanie o obchodovaní s deťmi Pizzagate, za porušenie rôznych aspektov svojich zmluvných podmienok.

Tieto rozhodnutia vždy viedli k diskusii medzi používateľmi a vyvolali hádky o slobode prejavu na platforme. Reddit ako súkromná spoločnosť nemá zákonnú povinnosť chrániť práva používateľov na slobodu prejavu.

Hovorca Redditu odmietol uviesť, či by boli zakázané ďalšie kanály vzhľadom na zdieľanie podrobností alebo informácií oslavujúcich novozélandský masaker, poznamenal však, že spoločnosť bude proaktívna pri pokuse o sledovanie používateľov a skupín, ktoré porušili jej podmienky služby. Kritici však uviedli, že spoločnosť konala iba vo svetle negatívnej publicity okolo smrtiacej streľby.

Jediná vec, ktorá sa medzi včerajškom a dneškom zmenila, bolo, že Reddit získal negatívnu publicitu o existujúcich subredditoch, napísal užívateľ Twitteru Colin Sullender. Platforma celé roky zatvárala oči pred tamojším obsahom, pričom mnohé z nich sú oveľa horšie ako pri natáčaní videa z NZ.

Colin Sullender @shiruken

@RMac18 Jediná vec, ktorá sa medzi včerajškom a dneškom zmenila, bolo, že Reddit získal negatívnu publicitu o existujúcich subredditoch. Platforma celé roky zatvárala oči pred tamojším obsahom, pričom mnohé z nich sú oveľa horšie ako pri natáčaní videa z NZ.

19:10 - 15. marca 2019 Odpovedať Retweet Obľúbené

Používateľ Reddit, ktorý požiadal, aby bol identifikovaný ako Alex, povedal, že niekoľko týždňov sledovala /r /watchpeopledie a sledovala zábery, ktoré obsahovali videá postrelených a podpálených ľudí pri popravách. Videá, ktoré povedala, jej pomohli pochopiť skutočné náklady na život.

Ale keď som sledoval klipy k novozélandskému videu - bolo to ešte ničivejšie, povedala pre BuzzFeed News. Pravicový extrémizmus urobil nielen niečo [na papieri].

Myslím si, že keby ľudia videli video, ľudia by to natáčanie zobrali oveľa vážnejšie, dodala.

Elizabeth Weeks, právna zástupkyňa a moderátorka zo Seattlu, subreddit /r /changemyview, skupina, ktorá sa pokúša predložiť rôzne pohľady predplatiteľom, ktorí majú na určité témy stanovený názor, uviedla, že zatiaľ čo sa nemusí zaoberať filtrovaním nezákonného obsahu spojeného so streľbou v Christchurchi, videla obe strany problému.

Naozaj sa veľa obávam o rýchlosti toho, ako sú tieto veci uverejňované a ako môžu mať normalizačný účinok, povedal Weeks. Ale chápem aj prolibertariánskejší pohľad na to, že ak nebudete jednať [podľa toho, čo sledujete], nebude to na škodu.

Weeks, ktorý sa niekedy zaoberá používateľmi, ktorí hovoria, že sú samovražední, uviedol, že interakcia s Reddit sa za posledných niekoľko rokov zlepšila. Dodala, že k spoločnosti má sympatie kvôli množstvu komunít a ľudí, s ktorými sa stretáva. Technologické spoločnosti však často čakali na zlepšenie komunikácie a moderovania, kým nebudú čeliť kontrole a mediálnemu pokrytiu svojich zlyhaní, a nie je jasné, či existuje škálovateľné riešenie na zmiernenie ich miliárd používateľov.

V skutočnosti som toho názoru, že riešením tohto problému je spomaliť konverzáciu a možno rozdeliť siete na menšie kúsky, povedal Weeks.

Viac o tomto

  • Násilie na Facebooku naživo je horšie, ako ste si mysleli Alex Kantrowitz 16. júna 2017
  • Reddit sa stal bojiskom údajných čínskych trollov Craig Silverman 14. marca 2019
  • Reddit v rámci nových zásad odstraňuje skupiny nacistov a pravice-a niektorí používatelia sú zmäteníBrianna Sacks 25. októbra 2017