Bakalár nemôže zvládnuť pravdu

ABC

Peter Weber sa stretáva so súťažiacimi v 24. sezóneBakalár.

Každú sezónuzBakalársľubuje, že ako intonuje moderátor Chris Harrison, bude najdramatickejším EVER. A aj keď je ľahké sa vysmiať tomuto sľubnému prísľubu, udržať súčasnú šou a jej melodramatické príbehy prekvapujúce pre jej dlhoročné publikum nie je jednoduché. TheBakalárfranšíza, ktorá debutovala v roku 2002, sa na ABC vysiela už takmer dve desaťročia. Pôvodná séria priniesla sesterský programBakalárv roku 2003 a pikantnejšie spinoffy akoBakalár v raji. Tropy show - ako nekonečné hádky Súťažiaci tam boli zo správnych dôvodov - sa stali široko parodovanými základmi lexikónu popkultúry.

Počas celého jeho behu,Bakalár (ette)bola kritizovaná za zachovanie zastaraného rodové normy a štandardy krásy a nedostatok rasovej rozmanitosti . Rok 2017 pokles hodnotenia po odliatí prvej čiernej bakalárky Rachel Lindsay neurobila nič, čo by pomohlo zbaviť sa agresívnej belosti značky. A aj keď sa kultúra zoznamovania v skutočnom svete presťahovala z ružovo retrográdnych ideálov franšízy a online pretiahnutie transformuje romantickú krajinu, show sa držala základného scenára obradov ruží, návštev rodného mesta a návrhov na sobáš.aleBakalársa v posledných rokoch pohráva so svojim vzorcom, najnápadnejšie tým, že zosilňuje drámu medzi ženami - a na úkor - šou. Hodnotenia získané počas posledného cyklu (nie náhodou, bieleho)BakaláraBakalárročné obdobia, s pannou skákajúcou cez plot Bakalár Colton Underwood a potom s Hannah Brownová , a majú zostal na trati pre aktuálnu sezónu pilota Petera Webera. Ale aj podľa štandardov stanovených show, veľa Fanúšikovia a kritici sú v zbrani o úrovni toxická dráma vystavené v tejto sezóne. Zatiaľ to môže fungovať, pokiaľ ide o hodnotenia, ale značka romantického úteku v šou sa zdá byť dlhodobo kazená a neudržateľná.

ABC

Rachel Lindsay, sezóna 13Bakalár.

Minimálne desaťročie sa tvrdí, žeBakalárfranšíza má skočil the žralok . Melodramy v skriptách zo starej školy-podobne ako mydlá-sa mohli spoľahnúť na nekonečnú zásobu prekvapivých úmrtí a sezónnych vyvrcholení manželstiev a rozchodov, ktoré udržia divákov v napätí. Ale reality show akoBakalárnemôže presne zabíjať ľudí (aj keď miluje dramatické nehody ) a o manželskú zápletku už ide.

Tak skoro na začiatku sa šou začala hrať so vzorcom - napríklad v úprave toho, ako skutočný život súťažiacich údajne ovplyvňoval ich pobyt v šou. V roku 2009, počas Jillian HarrisovejBakalársezónu, súťažiaci Ed Swiderski ukončiť šou za svoju prácu (!), Len aby sa vrátil a stal sa Harrisovým konečným výberom. Počas nasledujúcehoBakalársezónu, Ali Fedotowsky urobil to isté. Moderátor Chris Harrison sa postavil proti sťažnostiam fanúšikov, že Fedotowsky vytiahol Eda, počítať televízneho sprievodcu že východy neboli triky, ale znak doby a toho, aká dôležitá je práca. Prehliadka tak dokázala aktualizovať značku o nového trope a zároveň vychovávať k jej príbehu o romantike a kameňom úrazu.

Ale pretože ostatné zoznamovacie relácie z obdobia streamovania sa stali menej bielymi a aktualizovali sa pre éru online zoznamovania,Bakalárpokúsil sa znova vyvinúť. A realita začala do ružového vesmíru vnikať menej priateľským spôsobom. V roku 2017 bola Rachel Lindsay vyhlásená za prvá čierna Bachelorette . Existovalo mnoho spôsobov, ktorými mohla show rámcovať sezónu - napríklad ako spôsob otvorenia diskusií o medzirasovom randení. Producenti namiesto toho otočili rasizmus súťažiaceho Lee Garretta a jeho boje s kolegom súťažiacim Kennym Kingom do ďalšieho zábavného príbehu . Šou si urobila sama Lindsay konfrontovať Garretta , ako keby bola jej zodpovednosťou byť multikultúrnym obliekaním okien show a jej morálnym arbitrom.

Realita začala zasahovať do ružového vesmíru menej priateľským spôsobom.

V ďalších rozhovoroch sa tvorca Mike Fleiss zameral na spád - hodnotenia sezóny nabrali nos, stratu milióna divákov - skôr než spôsob, akým bola problémom samotná show. Ako inak si vysvetlíte skutočnosť, že je v hodnotení nižšia, keď - čierna alebo biela - bola neuveriteľnou bakalárkou? on povedal New York Times . Prezradilo to niečo o našich fanúšikoch. Ale tiež to odhalilo niečo o neschopnosti šou expandovať z veľmi úzkeho vzorca.

Fleiss tvrdil, že si váži predviesť ďalšie nebiele vedenie, aleBakalárhistorička Suzannah Showlerová poukázala na to, že nadšenie relácie z hodnotenia dokonca ovplyvnilo výber nasledujúcichBakalárhlavný hrdina. Žiadny z troch 2017Bakalárfinalisti boli vybraní, ako sa už stáva zvykom: jeden z dvoch bielych finalistov nebol pripravený na manželstvo, druhý odmietol a čierneho finalistu sa ani nepýtali.

Namiesto toho sa výrobcovia ponorili ďaleko späť do archívu a vybrali si Arie Luyendyk ml., Ktorému nikto nefandil. Hodnotenia znova ponoril , okrem finále, ktoré bolo široko kritizované pre Luyendyk - a pre show - poníženie finalistky Beccy Kufrinovej . Hodnotenia nie veľa zlepšiť počas nej nasledujúca sezóna ako Bachelorette, ktorá bola opäť kontroverzná, keď jej rasistický a anti-trans Instagram vybraného nápadníka vyskočili príspevky online.

Veľkou súčasťou príťažlivosti franšízy je nechať bakalára alebo bakalára zistiť, koho milujú, bez akéhokoľvek vonkajšieho zasahovania (nad rámec drámy spôsobenej v samotnej show); súťažiaci ani nemajú Prístup na internet . To však má za následok, že špinavá (rasistická) bielizeň sa odhalí až po natočení šou; v tejto sezóne diváci zistili, že súťažiaca Victoria Fuller modelovala pre značku oblečenia White Lives Matter.

Producenti by mohli urobiť reláciu relevantnejšou tým, že by boli viac zámerní pri odlievaní bielych potenciálnych zákazníkov a premýšľali o tom, ako sa vyrovnávajú s rasou. Lindsay oprávnene kritizovaný spôsob, akým bola Kufrin, na rozdiel od nej, počas celej sezóny väčšinou chránená pred polemikami o Instagrame Garretta Yrigoyena.

Prinajmenšom,Bakalárfranšíza by mohla ukázať protagonistom, ako prechádzajú sociálnymi médiami svojich nápadníkov - alebo sa nejakým spôsobom stať súčasťou tejto drámy, ako v nedávnom Netflixe. Kruh . Namiesto toho sa výrobcovia spoliehali na kombináciu stále toxickejších stratégií odlievania a lámania štvrtej steny, aby sa dramatizovalo. A to naštvalo fanúšikovskú základňu - aj keď je to nepopierateľne pracuje pre hodnotenia .

Instagram: @missncusa

Hannah Brown (vľavo) a Caelynn Miller-Keyes, dve bývalé súťažiace Miss USA, ktoré súťažili v 23. sezóne sezónyBakalár.

Bakalár bola vždy viac o dráme medzi jej súťažiacimi ženami než o hľadaní pána Pravého. Spojenie úplných cudzincov a ich zamknutie v dome počas randenia s tým istým mužom je živnou pôdou pre zvýšené a veľmi upraviteľné emócie. A roky sa zdalo, že organická dráma tohto scenára postačuje na to, aby si diváci udržali náladu. Dramatická stratégia sa však nedávno dostala do trópov, ktoré pozná každý divák.Skutočné manželky: uvedenie žien, ktoré majú históriu mimo show.

Minulý rok, počas sezóny Underwood, show zvýšila dramatický kvocient tým, že predstavila dve súťažiace Miss USA 2018: Hannah Brown z Alabamy a Caelynn Miller-Keyes zo Severnej Karolíny. Nie je divné, že boli obsadené dve ženy z rovnakého odvetvia; koniec koncov, existuje toľko osobných trénerovBakalárže boli premenovaní na podnikateľov. Ale už existujúca rivalita medzi Brownom a Millerom-Keyesom bola zaradená do sezónneho oblúka podľa návrhu a ich konkurenčných 'povedala, povedala' správy o ich čase na prehliadke sa stal jedným z najväčších príbehov. Pravda o spore nebola v šou nikdy stanovená. Miller-Keyes bol nakoniec vylúčený (a pokračoval v hľadaní lásky nižšieho kľúča Bakalár v raji ), zatiaľ čo Brownova cesta-naučiť sa vyrásť z jej príliš dokonalého správania sa v sprievode-jej pomohla poskytnúť príbeh ako protagonistky nasledujúcej sezónyBakalár.

Táto stratégia výrobných intríg bola evidentne považovaná za takú úspešnú pre show, ktorú v tejto sezóne rokuBakalár„Dvaja bývalí účastníci súťaže boli opäť obsadení, aby súťažili o náklonnosť Petra Webera: Alayah Benavidez (Miss Texas 2019) a Victoria Paul (Miss Louisiana 2019). V jednej epizóde Paul Weberovi prezradil, že Benavidez ju požiadal, aby klamala, pretože ju predtým poznala. Tieto dramatické dejiny dodávajú oblúku show ďalšie kontroverzie, ale nič iné. Pretože castmates na show akoSkutočné manželkykoexistujú a komunikujú vo viacerých ročných obdobiach, ich vzťahy a spojenectvá sa spestrujú hlbším spôsobom a existuje rovnováha medzi cyklami priateľstva a konfliktov. ZapnutéBachelor, len to zdramatizuje väčšinu drámy seriálu do drobných konfliktov.

Šou je teraz menej chrumkavá pre svoje romantické spleti, než pre spôsob, akým stále odhaľuje poníženia, ktoré sú potrebné v zábavnom priemysle s prevahou televíznej reality.

V posledných sezónach, podobne ako mnohé starnúce a úspešné televízne franšízy pre reality show,Bakalárzačal nechať členov obsadenia priznať, že sú v televíznej šou a že rozumejú jej mechanike.Skutočné manželkyopäť poskytuje dobrý protimodel toho, ako to môže fungovať. Pretože tamojšie ženy sú zobrazené v rôznych kontextoch - ich rodiny, ich pracoviská a propagácia ich značiek a produktov v šou - spustenie štvrtej steny prispelo k tomu, že diváci pochopili motivácie a charakteristiky žien. Neslávne známy výbuch medzi Bethenny Frankel a Jill Zarin v 3. sezóne seriáluSkutočné manželky z New Yorkubolo pre divákov oveľa jasnejšie, keď ženy počas schôdze uznali, ako sa ich pôsobenie na kameru začalo formovať tým, že boli v šou.

Naopak, pretožeBakalárnejde o život jeho súťažiacich vo všeobecnosti, táto zmena im väčšinou umožnila byť konkrétnejšími v tom, ako sa navzájom obviňujú z toho, že tam nie sú zo správnych dôvodov - ako napríklad tvrdenie, že sa niekto vyhýba ďalšiemu bakalárovi alebo propaguje Instagramová kariéra. Je mi naozaj ľúto, že sem prichádzajú ľudia ako vy a pokúšajú sa sami seba označiť, a všetko, čo hľadáte, je len hashtag, povedal jeden súťažiaci tejto sezóny druhému (módny bloger), ktorý odpovedal: Pozrite sa na to a zistite, kto naozaj si, zlato; Nie som zloduch sezóny, zlatko.

Sledovanie voleja súťažiacich tam a späť o šou ako o príležitosti propagácie značky je takmer nepríjemne skutočné-nie príliš romantická pripomienka nedostatku agentúry pre ženy a bezohľadnosti ekonomiky digitálnej pozornosti. V skutočnosti asi najšokujúcejší moment tejto sezóny prišiel, keď sa - po prvý raz - do drámy zapojil hudobný hosť. Keďže súťažiaca Victoria Fuller (tá istá, ktorá bola zachytená v diskusii o rasizme) bola na rande s Weberom, show ich prekvapila, ako to už býva zvykom, hudobnou serenádou - v tomto prípade ju poskytol interpret country hudby Chase Rice. Ukázalo sa však, že Fuller predtým randiljemu, a diváci sa nechali slzami premýšľať, prečo ho priviedli do šou. (V jeho slová , krátko sa poflakovali.)

Ich chat, spočiatku vzdialený Weberovým očiam, vytvoril jedny z najnepríjemnejších televíznych reality show vôbec, nie kvôli tomu, o čom diskutovali, ale kvôli tomu, že bolo zábavné vidieť hudobného hosťa - ktorý potreboval iba odhalenie - podrobenýBakalárDramatický vír. Šou je teraz menej chrumkavá pre svoje romantické spleti, ako pre spôsob, akým stále odhaľuje poníženia, ktoré sú potrebné v zábavnom priemysle s prevahou televíznej reality.

Francisco Roman / ABC

Weber na rande s Victoriou Fuller v Santiagu de Chile v tejto sezóneBakalár.

Vždy existujebol lesklý a zastaraný pohľad na romantiku a námluvy na smiešnu kvalituBakaláraBakalár, ale to je súčasť príťažlivosti pre fanúšikov. A producenti v rôznych bodoch naznačili, že si robia žarty, a pozývajú komikov ako Amy Schumer a Billy Eichner vystupovať ako hostia a baviť sa na šou alebo prevádzkovať over-the-top Duchreklama na paródiu počas Super Bowlu v tomto roku. Dokonca sa trochu vzdialili od ústrednej manželskej zápletky; Underwood prešiel mimo scenára (ikonicky - a bez námahy - skákanie cez plot v tomto procese) a odmietol svojich dvoch oficiálnych finalistov v prospech Cassie Randolphovej, ktorú nezasnúbil sa do. BrownovaBakalársezóna minulý rok sa tiež skončila šťastne až do smrti.

Ale šou teraz existuje uprostred množstva ďalších zoznamovacích reality šou, ktoré sú menej staromódne-ako vynovená, sexuálne tekutá MTVVy ste ten pravý?alebo Netflix Rande v okolí - ktoré sú chválené za to, že vrátili menej vymyslenú formu romantiky späť do reality TV a zachytávajú vyčerpanie zoznamka v online ére . Naproti tomuBakalársa stáva príliš skutočným spôsobom, ktorý nie je nastavený na zvládnutie - ako v prípade viacerých kontroverzií o rasizme, najnovšej hudobnej epizóde pre hostí alebo v bezplatnej priemernej dievčenskej dráme, ktorá len zdôrazňuje rodovú banálnosť predpokladu vlajkovej lode.

Epizóda rodných miest včerajšej noci a jej dôsledky ilustrujú chaotický stav franšízy. Weber bol na návšteve Victoria F. V rodnom meste, keď s ním bývalá priateľka nevysvetliteľne rozmazaná tvár pristúpil k nemu aby som ho na to upozornil Fuller, ktorý vyšiel ako najjasnejší v sezóne darebák , prerušil niekoľko vzťahov - čo mu nezabránilo udeliť jej ružu. Medzitým bol minulý víkend Fuller na sociálnych sieťach zaneprázdnený ospravedlnenie za jej modelovanie White Lives Matter .

Teraz v tejto sezóne kolujú konšpiračné teórie Weber vlastne končí s producentom Je to symptóm toho, ako sa šou stále viac stáva ostrovtipnejšou a sebereferenčnejšou, než aby sa aktualizovala tak, aby odrážala alebo interagovala so skutočným svetom. Tiež sa povráva, že show plánuje a živé zakončenie aby sa vyhli spojlerom. Ak by však šou poskytla zaujímavejšiu cestu, nemuselo by sa tak starať o únik výsledkov.

Dokonca aj bývalýBakalársúťažiaca a obľúbená fanúšička Ashley Iaconetti zvolala show-aj keď v nesmelých termínoch, ktoré musia používať účastníci bakalárskeho národa, ktorí chcú zostať na dobrej strane franšízy. Keď sa jej v podcaste pýtali, či nechala by svoju dcéru ísť na to , povedala nie: Rýchlosťou, ktorou sa šou vyvíja ... Nechcel by som ich v tom strašnom prostredí.

Je čoraz jasnejšie, že najväčšou otázkou jeBakaláruž nie je to, kto nájde skutočnú lásku na obrazovke, ale ako dlho môže show udržať stabilné hodnotenia a fanúšikov šťastných a zároveň rozvíriť drámu - zo zlých dôvodov. ●

Viac o tomto

  • Láska je slepá si nikdy nevyberie uličkuPier Dominguez 20. februára 2020

OPRAVA

18. februára 2020 o 19:15 hod

V súťaži Miss USA 2018 Hannah Brown reprezentovala Alabamu a Caelynn Miller-Keyes reprezentovala Severnú Karolínu; predchádzajúca verzia tohto príbehu nesprávne identifikovala ich stavy.