Katie Couric uvádza na trh novú sériu s celebritami a ich záchranárskymi psami

 katie couric

(Foto: Santiago Felipe/Getty Images)

Katie Couric Media a Mars Incorporated spustili novú digitálnu sériu s celebritami a ich záchranárskymi psami. Šou s názvom „Unleashed“ moderuje Katie Couric, novinárka z vysielania a bývalá moderátorka „Today“. V každej epizóde Couric cestuje po New Yorku, aby urobil rozhovor so známymi priateľmi o ich zvieratách a skúsenostiach s adopciou.

'Som celoživotným milovníkom psov a dlhoročným Newyorčanom, takže malo zmysel ísť do môjho obľúbeného mesta len s niektorými z mojich priateľov a ich mláďatami,' uviedol Couric vo vyhlásení. ĽUDIA .Reklama

O „Unleashed“

Prvá epizóda predstavuje Courica, ktorý strávil deň vo West Village s Jasonom Biggsom, Jenny Mollen a ich záchranárskym šteniatkom Ginou Marie. Pár hovorí o svojej 15-ročnej spoločníčke, ktorú opísali ako „Dievča z dresu“.

V 10-minútovej premiére, ktorá sa vysielala 22. septembra, pár tiež diskutuje o svojej práci na záchrane zvierat s organizáciami ako Animal Haven. Medzi ďalšie témy rozhovorov patria bývalí domáci miláčikovia a pesničky, ktoré spievajú svojim prítulným spoločníkom.

'Rád som sa dozvedel o ich skúsenostiach s adopciou domácich zvierat a dúfam, že to motivuje ľudí, aby zvážili záchranu domáceho maznáčika, ktorý potrebuje milujúci domov,' povedal Couric o epizóde.

Ďalšie epizódy sa budú vysielať čoskoro Webová stránka Katie Couric Media alebo stránka YouTube .

Ako šou podporuje záchranárske psy

Podľa ASPCA , približne 6,3 milióna spoločenských zvierat ročne vstúpi do útulkov v USA. Z toho asi 3,1 milióna sú psy. Väčšina je adoptovateľná , ale len asi 1,6 milióna nájde domov každý rok. Niektorí sa navyše do útulkov vracajú viackrát.

Couric a „Unleashed“ majú za cieľ pomôcť zvieratám nájsť večný domov tým, že povzbudzujú ľudí, aby v tom boli adoptovať, nie nakupovať . Katie Couric Media a Mars Incorporated tiež uzavreli partnerstvo Nadácia RODOKMEN. Nezisková organizácia poskytuje finančné prostriedky rôznym organizáciám na ochranu zvierat po celej krajine.

Podľa webovej stránky nadácie darovala organizácia viac ako 10 miliónov dolárov od svojho založenia v roku 2008. Len v roku 2021 pomohli približne 118 000 psom.