Ranná aktualizácia: Nechajte Mario Kart z toho

Žena obviňujúca Bretta Kavanaugha zo sexuálneho zneužívania chce, aby FBI vyšetrovala predtým, ako bude svedčiť v Kongrese

Christine Blasey Fordová, ktorá hovorí, že nominantka Najvyššieho súdu Brett Kavanaughová na ňu zaútočila a v roku 1982 ju držala na posteli, bola pozvaná budúci týždeň vypovedať pred súdny výbor Senátu.

Predtým, ako sa to stane, však jej právnici požadujú úplné vyšetrenie úradníkov činných v trestnom konaní, aby sa zaistilo nestranné posudzovanie skutočností a svedkov.

V liste jej právnikov Súdnemu výboru bolo uvedené, že pojednávanie, na ktoré je pozvaná, bude zahŕňať výsluchy senátorov, ktorí sa zrejme rozhodli, že sa „mýli“ a „zamieňa sa“.Senátor Chuck Grassley, ktorý predsedá výboru, uviedol, že hoci si Ford zaslúži byť vypočutý, k ďalšiemu zdržaniu nedôjde, pretože nič, čo robí FBI alebo iný vyšetrovateľ, nebude mať žiadny vplyv na to, čo doktor Ford výboru hovorí.

V utorok nebolo jasné, či Ford pozvanie na svedectvo prijme.

Prezident Poľska chce americkú vojenskú základňu, a tak ponúkol, že ho pomenuje po Trumpovi

USA podľa prezidenta Donalda Trumpa veľmi vážne zvažujú otvorenie stálej vojenskej základne v Poľsku.

Poľský prezident Andrzej Duda počas spoločnej tlačovej konferencie v Bielom dome povedal: Pozývam vás na vyslanie ďalších amerických vojenských jednotiek do Poľska. Duda navrhol, aby sa nová základňa volala Fort Trump.

USA v súčasnosti rotujú do Poľska 3 000 vojakov a Poľsko dlhodobo tlačí na väčšiu a trvalú prítomnosť USA ako odstrašujúci prostriedok pred ruskou agresiou.

Duda ukázal svoju schopnosť verejne sa odvolať k Trumpovi, ktorého hlavný boj so spojencami NATO bol kvôli ich výdavkom na obranu. Urobil to kombináciou lichotenia - Fort Trump - a ponuky, že na vybudovanie základne vloží veľký balík peňazí.

SNAPSHOTS

Muž obvinený z vraždy golfového hráča štátu Iowa údajne povedal, že mal nutkanie znásilňovať a zabíjať ženy. Telo Celie Barquin Arozameny našli v pondelok na golfovom ihrisku v meste Ames v Iowe. Kým ju policajti hľadali, v lesnatej oblasti blízko golfového ihriska narazili na muža, ktorý im povedal o ďalšej osobe, ktorá sa vyjadrila, že chce znásilniť a zabiť ženy. Barquin Arozamena, ktorá bola majsterkou roka 2018 v hre Big 12 a štátnou športovkyňou roka v Iowe, bola nájdená mŕtva s niekoľkými bodnými ranami. 22-ročného Collina Daniela Richardsa zatkli v utorok a obvinili z vraždy prvého stupňa.

ACLU obviňuje Facebook z diskriminácie na základe pohlavia za jeho cielené reklamy. Americká únia občianskych slobôd vzniesol obvinenie voči Facebooku a 10 zamestnávateľov s Komisiou pre rovnosť pracovných príležitostí. Medzi reklamné funkcie platformy patril nástroj na zacielenie, ktorý zamestnávateľom umožnil zviditeľniť pracovné inzeráty pre všetkých alebo konkrétne pre mužov alebo ženy. Podľa ACLU zamestnávatelia použili tento nástroj na vylúčenie potenciálnych žiadostí o zamestnanie žien a iných mužov, než aby dostávali pracovné ponuky a príležitosti.

The Chlapi, sme v prdeli Hostitelia podcastov sú označovaní za rasistických kvôli klipu, ako hovoria o sexe s černochmi. V obľúbenom týždennom podcaste, ktorý má údajne viac ako milión predplatiteľov, komici Corinne Fisher a Krystyna Hutchinson diskutujú o svojom sexuálnom živote a robia rozhovory s mužmi, s ktorými spali. V klipe z epizódy z roku 2014, ktorá sa teraz stala virálnou, sa hostitelia sťažovali na černochov, ktorí sa správajú ako belosi, a tvrdili, že milujú toho kapucňa. Ľudia kritizujú diskusiu ako čistý rasizmus.

Detské chodítka sú také nebezpečné, že ich treba podľa pediatrov zakázať. Po desaťročia tisíce detí a batoliat skončili každý rok na pohotovosti so zraneniami súvisiacimi s chodcom-zvyčajne pri páde zo schodov v nich-napriek vybavovaniu a bezpečnostným požiadavkám. Pediatri tvrdia, že pretrvávajúce nebezpečenstvo je také vážne, že žiadajú zákaz používania zariadení v USA.

Stormy Daniels uviedol, že péro Donalda Trumpa vyzerá ako z ropuchy Mario Kart , a ľudia si chceli naliať bielidlo do vlastných očí. Ospravedlňujem sa, že vás nútim čítať o tomto. Naozaj som. Uvedomte si, že sa mi nepáčilo ani slovo z tohto odseku.

Prvý oficiálny trailer k Kapitán Marvel je tu a fanúšikovia prichádzajú o rozum. Hlavnú úlohu vo filme hrá oscarový herec Brie Larson, ktorý je zhodou okolností aj prvým celovečerným filmom spoločnosti Marvel Studios podľa ženskej superhrdinky. Ale to ste už vedeli, pretože ste tiež nadšení stačí sledovať trailer a byť nadšený .

Tri príbehy z následkov hurikánu Florence

Prvý: Dve zadržané ženy, ktoré boli prevážané do zariadenia pre duševne choré v Južnej Karolíne, zahynuli pri ponorení vozidla, v ktorom išli. Úrady uviedli, že dvaja poslanci sa pokúsili zachrániť obete, ale nedokázali otvoriť dvere, pretože povodňová voda rýchlo stúpala. Poslancov zachránil z hornej časti dodávky tím prvej reakcie.

Druhy:Včera ekologické organizácie varovali, že hurikán Florence spôsobil prienik a pretečenie lagúny ošípaných. Problémom je zdravotné nebezpečenstvo poľnohospodárskych odpadov kontaminujúcich povodňové vody v štáte.

Lagúny sú v podstate jamy naplnené bravčovým močom a výkalmi spolu s vodou. Dve porušili, najmenej 13 ďalších sa vylialo a asi 55 je na pokraji pretečenia.

Tretia: Naozaj to musíte vidieť fotografie pred a po z tohto mesta v Severnej Karolíne pochopiť vplyv Florencie. Toto ma naozaj zaujalo:

Mapy Google / Ellie Hall / BuzzFeed News

Newyorčania vzali tohto vynaliezavého potkana ako svojho nového hrdinu

Nežijem v New Yorku, preto sa snažím ľutovať Newyorčanov za stav ich metra. Je to malá radosť. Daj mi to.

Včera, keď boli mestské podchody zaplavené už po stý raz - pršalona platforme- ľudia hľadali hrdinu, ktorý s povodňou zaobchádza s povodňou.

Ten hrdina prišiel v podobe tejto krysy, ktorá sa len snažila dostať okolo a schúlila sa za stĺp, keď ho voda obklopovala.

JacksonCheeseburger / Via reddit.com

Internet sa objavil s komentármi solidarity s chudobnou potopou. Môj obľúbený: Jeho dochádzanie je v prdeli rovnako ako naše.