Project Puppy: Vyskúšajte si

Keď už máte svoj všeobecný zoznam na papieri, naplánujte si návštevu miestneho psa školenia školy vykonať konkrétnejšie hodnotenie typy psov, ktoré by ste mohli považovať za najvhodnejšie pre vašu rodinu . Toto je skvelé miesto na stretnutie s mnohými šteniatka a dospelých psov a dozvedieť sa niečo viac o výcviku a socializácia pred prinesením nového šteniatka domov. Môžete sa tiež zastaviť v miestnych psích parkoch a na psích akciách, aby ste mali príležitosť spoznať množstvo psov rôznych povahových vlastností, tvarov a veľkostí.

Útulok alebo záchranná skupina je jedným z najlepších miest na vyhľadanie psieho spoločníka.Tieto mláďatá niekto opustil, ale to nie je ich vlastná chyba. Šteňatá sú odovzdané z dôvodu, že ľudia nie sú často pripravení na úsilie potrebné na ich výchovu, alebo preto, že sú nedbanliví, pokiaľ ide o striekanie a kastrácia ich psov, čo vedie k nežiaducim podstielkam. S láskou a vedením sa však pôvodne opustené šteniatko môže stať vašim najlepším priateľom.

Miestne útulky majú stovky zmiešaných a čistokrvný šteniatka, ktoré čakajú na nájdenie v svojej novej rodine. Ak máte srdce zamerané na konkrétne plemeno, dokonca aj v tých najvzácnejších nájdete skupiny, ktoré sa zameriavajú na hľadanie nových domovov pre tento konkrétny typ psa. Ak sa rozhodnete pre šteňa od šľachtiteľa, nájdite niekoho, koho najvyššou prioritou je produkovať psy s dobrým fyzickým zdravím a povahou, nad ich vzhľadom. Šteňatá by mali byť chované v domácnosti, ich obytné priestory by mali byť čisté a v čase, keď majú 8 týždňov, by mali mať dostatok zachádzania a socializácie s rodinou a návštevníkmi. Opýtajte sa chovateľa na akékoľvek potenciálne zdravotné problémy, na ktoré môže byť plemeno náchylné (mali by robiť genetické testy, ak sú k dispozícii), a stretnite sa s čo najväčším počtom dospelých psov z ich línie (mali by byť priateľskí a dobre vychovaní). Genetika zohráva veľkú úlohu v správaní. Poznanie jedného alebo oboch rodičov vám dá znamenie o všeobecnom temperamente tejto psej rodiny. Pozorne tiež sledujte všetky mláďatá vo vrhu, aby ste získali predstavu o okruhu osobností. Konečné rozhodnutie je samozrejme založené na strávení veľa času s jednotlivým šteniatkom. Pozorne sledujte, ako šteňa interaguje s vami a prostredím. Všetky šteniatka sú roztomilé, ale krása je taká ako krása. To znamená, že ich temperament a osobnosť majú prvoradý význam. Zvážte, ako šteňa reaguje na nasledujúce:  • Keď vstúpite do miestnosti.
  • Keď sa ich pokúsite zapojiť do hry.
  • Keď sa ich pokúsite zapojiť do hry s a hračka .
  • Byť držaný a manipulovaný po celom jeho tele.
  • Byť privedený do novej oblasti domu alebo dvora.
  • Neočakávané, hlasné zvuky .
  • Interakcia s inými zvieratami (najmä so psom, ktorého už máte).

Skúška temperamentu šteňaťa nebude mať z hľadiska budúcnosti psa žiadne absolútne následky správanie . Genetika je však jadrom osobnosti a behaviorálnych tendencií psa a temperament šteniatka mu zostane po celý život. To je základ toho, z koho sa stanú dospelými psami.

Prostredie, ktorému je šteňa vystavené, bude mať navyše veľký vplyv na budúce správanie. Napríklad rozdiel medzi a Zlatý retriever ktorá je vychovávaná v milujúcej rodine, ktorá sa zameriava na socializáciu a motivačný výcvik, a zlatý retriever, ktorému bolo umožnené sedieť v modle cez šteňatá a dospievanie s minimálnym alebo žiadnym ohľadom na výcvik alebo socializáciu, bude pravdepodobne dramatický.

Mladé šteniatka sú zvyčajne pozoruhodne flexibilné, pokiaľ ide o ich správanie. Avšak neadekvátna socializácia a výcvik zmiešaný s temperamentom, ktorý nie je vhodný pre rodinu, môže rýchlo viesť k tomu, že z normálneho správania psa sa stanú vážne problémy, ktoré vystavujú vzťah psov a ľudí veľkému riziku. To znamená, že jednou z najdôležitejších častí vášho hľadania je nájsť moderného trénera založeného na odmeňovaní, ktorý by vám pomohol poskytnúť vášmu psovi vzdelávanie založené na zábave pre všetkých. Ak chcete začať, pozrite sa na stránku s vyhľadávaním trénerov na adrese www.APDT.com.

Hľadanie šteniatka sa môže javiť ako skľučujúca ako hľadanie vhodného partnera do života. Ale akonáhle nájdete svoje šteniatko, vaše srdce bude naplnené láskou a určite si užijete mnoho rokov radostí, ktoré vychádzajú z toho, že máte po svojom boku psieho spoločníka.

Andrea Arden jeporadca pre správanie zvierat, záchranár, autor, rečník a domáci expert na domáce zvieratá v relácii Today Show. Ďalšie informácie nájdete na jej webovej stránke AndreaArden.com.