Rekapitulácia 2. epizódy 2. epizódy Netflixu „Dogs“: „Priestor pre psov“

  psi sezóna 2 epizóda 2

Zdroj: Netflix

„Psi“ od Netflixu nás privádzajú na srdečné dobrodružstvá s najlepším priateľom človeka. Každá epizóda dokumentárneho seriálu umožňuje divákovi nahliadnuť do života jednotlivcov a ich psích spoločníkov, pričom zdieľa puto medzi zvieratami a ich opatrovateľmi. Séria – vedená filmármi, ktorí získali cenu Emmy a Oscar – nám ukazuje, že láska medzi človekom a zvieraťom je skúsenosť, ktorá nás univerzálne spája.

V 2. epizóde seriálu „Psy“ Netflixu cestuje bývalý astronaut NASA Leland Melvin po krajine vo svojej upravenej dodávke vhodnej pre psov na rečníckych koncertoch. Zorro a Roux, Lelandovi dvaja zachránení Rodézski ridgebacki , sprevádzať ho na jeho plavbách. Leland cestuje do škôl a na podujatia NASA a rozpráva deťom o svojom živote astronauta a svojich misiách do vesmíru. Cieľ jeho ďalšej misie leží v Colorade.Reklama

Healing in the Journey v „Psoch“ Netflixu

Keď sledujeme Lelanda, rozpráva nám príbehy o dobrodružstve, triumfe a bolestiach srdca. Leland stratil sedem svojich priateľov a kolegov 1. februára 2003, keď raketoplán Columbia bol zničený pri opätovnom vstupe do zemskej atmosféry. Po tragédii ho premohol smútok. V Lelandovej núdzi bol po jeho boku jeho pes Jake. Leland adoptoval Jakea po nehode v roku 2001, keď mu zranenie počas tréningu NASA spôsobilo dočasnú stratu sluchu. Lekári Lelandovi povedali, že nikdy nebude môcť letieť do vesmíru. Jake pomohol Lelandovi prekonať utrpenie, priniesol dôveru a obnovenie šťastia, ktoré prekonalo jeho počiatočnú skazu. Čoskoro nato sa Lelandovi vrátil sluch a bol povolený na útek.

Po katastrofe v Kolumbii Leland a Jake najazdili 4000 míľ po celej krajine. Jake opäť sprevádzal Lelanda na ceste za uzdravením. Leland dúfal, že vylezie na vrchol Colombia Point, 14 000 stôp vysokej hory v Colorade. Na vrchole je pamätná tabuľa venovaná stratenej posádke, ktorá bola postavená po nehode. Kvôli počasiu a náročnosti výstupu sa Lelandovi a Jakeovi nepodarilo dosiahnuť vrchol.

O 14 rokov neskôr sa Leland, Zorro a Roux vydali na cestu vo svojej dodávke s kompasom namiereným na Columbia Point. Tím začína svoju cestu z Virginie do Colorada. Leland pripúšťa náročnosť dobrodružstva; Výstup na horu s dvoma psami a výstrojom nie je ľahká úloha. Hoci je Leland ambiciózny, cíti, že je dôležité uctiť si stratenú posádku dokončením tejto misie. Dúfa, že keď prejaví úctu, nájde uzavretie.

Na cestách trio spoznáva veľa nových ľudí. Roux a Zorro okamžite odzbrojujú ľudí a z cudzincov robia priateľov.

„Vitajte vo farebnom Colorade“

Po dosiahnutí Colorada tím pokračuje do hory. Po prekonaní 12 000 stôp sa počasie stáva nebezpečnejším. Leland vyhodnotí nebezpečenstvo a zistí, že pokračovať v turistike na vrchol by nebolo bezpečné. Zvažuje riziko nielen pre seba, ale aj pre Zorra a Rouxa. Hoci sa nedostali k pamätnej tabuli, Leland hovorí, že zážitok z hory s jeho psami bol duchovný. Nakoniec pokus a spoločný zážitok z cesty zanechali v Lelandovi pocit, že si ctí svojich stratených spoluhráčov.

V 2. sérii seriálu „Psy“ od Netflixu sme svedkami honby za snom po boku milovaných psích spoločníkov. Rovnako ako Leland, je dôležité pripraviť sa na plavby so psom. Aj keď je turistika obľúbenou zábavou, nevyhnutná je primeraná príprava a predvídanie možných nebezpečenstiev. Vždy pamätajte, že je váš maznáčik dostatočne zdravý na namáhavú činnosť, zabaľte si dostatok jedla, čistej vody a potreby prvej pomoci . Udržujte svojho psa na vodítku a buďte si vedomí svojho okolia. Buďte opatrní voči voľne žijúcim živočíchom a dávajte pozor na náznaky počasia. Viac tipov nájdete tu