Snapchat pre informátorov

Klepnutím prehráte alebo pozastavíte GIF. Klepnutím prehráte alebo pozastavíte GIF

Každý rok o DefCon, hackerská konferencia, Nico Sell, odborník na bezpečnosť a dlhoročný návštevník a organizátor, si zahral tvorcu dohôd. Na jednej strane zdroje, ktoré chcú zdieľať citlivé informácie. Na druhej? Ľudia, ktorí by to mali vedieť.

„Jednou z hlavných vecí, ktoré sa na konferencii odohrávajú, je to, že výskumníci v oblasti bezpečnosti hovoria o zraniteľnosti podnikových produktov. Je zodpovedné ich zverejnenie, pretože sú to spravidla dôležité veci, ako je elektrická sieť, “hovorí Sell. 'Ale nebol to jednoduchý spôsob, ako to urobiť.' Ide o špičkových ľudí, ale čakajú, kým sa všetci fyzicky zhromaždia na jednom mieste-a spoliehajú sa na to, že sa spojí s jedným dôveryhodným jednotlivcom. Nedáva to zmysel.

Predaj teda vytvoril Wickr, dočasnú aplikáciu pre šifrované správy, ktorá úplne zničí informácie po ich odoslaní. Wickr ponúka úplnú anonymitu a šifrovanie, ktoré spĺňa prísne tajné pravidlá NSA. Nezhromažďuje informácie o vás. Môžete odosielať textové, zvukové, fotografické a video správy. Wickrovo heslo: „Nenechajte žiadne stopy“.Cez wickr.com

Keď sa väčšine ľudí vybaví pominuteľné zasielanie správ, vybaví sa im Snapchat, ktorý ľuďom umožňuje odosielať základné sebadeštrukčné fotografie a správy. Je perfektný na to, aby ste si pohrávali s priateľmi, alebo, ako už médiá dychtivo poukazovali, na sexovanie. Ale množstvo nových dočasných aplikácií, ako sú Wickr, TigerText, BurnNote, GiGi a S2end, rozširuje koncept efemérnych správ oveľa vážnejším smerom. Sú umiestnené tak, aby únik citlivých informácií bol jednoduchší a bezpečnejší pre všetky zúčastnené strany.

„Je to spôsob, ako odovzdávať informácie zo zákulisia,“ hovorí Jacob Robbins, zakladateľ spoločnosti BurnNote, ktorá na zabránenie snímok obrazovky používa funkciu dizajnu reflektorov (zobrazenú v hornej časti tohto príspevku). Funkcie „Vpred a„ Odpovedať všetkým “sú jednou z veľkých obáv ľudí, ktorí chcú v práci niečo nahlásiť, ale nechcú ísť o to, aby boli verejnou tvárou toho, čo sa hovorí.“

Nachádzame sa v zvláštnom okamihu v histórii písania informácii. Internet a elektronická pošta na jednej strane súhrnne uľahčili a sprístupnili určité druhy informovania. „Technológia pomáha účinnému informovaniu ľudí tým, že pomáha ľuďom prekonať strach, získať solidaritu so zainteresovanými stranami a verejnosťou, ktoré sú obeťami, a viesť k zodpovednosti za previnilcov,“ hovorí Tom Devine, právny riaditeľ spoločnosti Vládny projekt zodpovednosti, jedna z najväčších organizácií na ochranu informátorov. Platformy ako WikiLeaks a LocalLeaks, ktoré zverejnili dôkazy a videá o znásilneniach v meste Steubenville, poskytujú informátorom ľahký prístup k platformám, ktoré môžu rýchlo šíriť informácie.

Ale čiastočne kvôli nárastu únikov, Obamova administratíva zasahuje proti bezprecedentnému zápalu. Kontroverzné stíhanie Bradleyho Manninga a právny odpor proti Julianovi Assangeovi, obaja boli v rôznej miere prijatízradenývďaka technológii mali na potenciálnych informátorov chladivý účinok. „WikiLeaks viedli k bezprecedentným represiám voči informátorom. Bol použitý na vážne zdiskreditovanie nášho hnutia, “hovorí Devine.

Šikovné organizácie pôvodné z netu, ako napríklad Anonymous, vyvolávajú dojem, že nástroje, ktoré potenciálni informátori používajú, sú pokročilejšie, než v skutočnosti sú. Možnosti, ktoré mala väčšina laikov k dispozícii, sú v skutočnosti takmer trápne low-tech. Keď som sa spýtal Devina, aké záruky odporúča prípadnému informátorovi, navrhol použiť verejný počítač a pseudonym. „Ak to myslia s anonymitou vážne, využitie domova alebo práce nie je možné. NSA sa podieľa na sledovaní všetkých domácich e -mailov. Ak volajú na anonymnú horúcu linku, hovoríme ľuďom, aby používali verejný telefón a pri rozprávaní si dali cez ústa vreckovku, “hovorí. 'Šifrovaná komunikácia je stále bežnejšou taktikou, ktorú informátori používajú po prvom zverejnení, ale nemáme technické znalosti, ktoré by sme to podporili.' Nikdy nepočul o dočasných správach.

Krása aplikácií, ako je Wickr, je, že sa neuveriteľne ľahko používajú. Zdá sa, že je po tom dopyt. Anonymita je hlboko zakorenená v štruktúre väčšiny týchto aplikácií, takže nie je možné zistiť, koľko ľudí ich používa na únik informácií; Predaj má mnoho neoficiálnych príkladov zo sveta kybernetickej bezpečnosti, ale je to špecifický trh. Čo je pozoruhodnejšie, mimo USA sú najväčšie trhy v oblastiach vysokého napätia, ako napríklad Botswana, Grécko, Singapur a Južná Afrika, čo naznačuje ich využitie v politickej komunikácii.

Varuje Devine, že existujú nedostatky v prílišnom znižovaní prekážok pískania. Schopnosť anonymne sa hlásiť podporuje zverejnenie, ale môže aj znížiť jeho vplyv. 'Stať sa anonymným píšťalkou sa stáva tak pohodlným a porovnateľne bezrizikovým, takže si túto cestu vyberá väčšia časť,' hovorí Devine. Anonymné zverejnenia nie sú „brané tak vážne“ ako tie, ktoré sú spojené so skutočnými identitami. 'Pokiaľ ide o dôveryhodnosť, môže to poškodiť ľudí, ktorí sa spoliehajú výlučne na to,' dodáva.

Dokonca aj Sell pripúšťa, že tieto aplikácie fungujú najlepšie na počiatočný kontakt - druh vzťahu medzi zdrojom a reportérom, ktorý robí už roky. Potom je podľa nej najlepšie ísť úplne bez technológie. Osobne sa stretnúť a odovzdať dôkazy.